Jäsenhuone|Työhuone|Valmennushuone (JH)

YL SM-noviisien SM-kilpailu ja Hopeafinaali 23.-24.3.2019

 

Kilpailu

YL SM-noviisien SM-kilpailu ja Hopeafinaali 

JärjestäjäPorvoon Taitoluistelijat
Aika23.-24.3.2019
PaikkaPorvoon jäähalli, Jääkiekkotie 1, 06100 Porvoo
Sarjat

Yksinluistelu (YL)

SM-kilpailu:

  • SM-noviisit, tytöt, LO ja VO, ohjelman kesto LO 2 min 20 s +/- 10 s, VO 3min+/- 10 s
  • SM-noviisit, pojat, LO ja VO, ohjelman kesto LO 2 min 20 s +/- 10 s, VO 3 min 30 s +/- 10 s

 Hopeafinaali:

  • SM-noviisit, tytöt, VO, ohjelman kesto 3 min +/- 10 s
Aikataulu

Harjoitukset ovat lauantaina niihin ilmoittautuneille ja sunnuntaina kaikille.

Harjoitusryhmäjako julkaistaan luistelujärjestyksen arvonnan jälkeen.

Lauantai 23.3.2019

  • Harjoitukset, HF, klo 9.30-10.30
  • Harjoitukset, SM pojat, klo 10.45-11.10
  • Harjoitukset, SM tytöt, klo 11.10-12.40
  • Kilpailu HF VO klo 13.00-15.57
  • Kilpailu SM, pojat LO klo 16.30-17.02
  • Kilpailu SM, tytöt LO klo 17.05-19.44

 Sunnuntai 24.3.2019

  • Harjoitukset, SM pojat, klo 8.00-8.30
  • Harjoitukset, SM tytöt, klo 8.30-10.45
  • Kilpailu SM, pojat VO klo 11.35-12.13
  • Kilpailu SM, tytöt VO klo 12.15-15.24
Huom. aikataulua on päivitetty 20.3.2019. Järjestävä seura varaa oikeuden aikataulumuutoksiin.

Luistelujärjestyksen arvonta

Arvonta suoritetaan ke 20.3.2019 klo 14.30 STLL:n toimistossa. Luistelujärjestys julkaistaan ke 20.3.  STLL:n tulossivulla http://www.figureskatingresults.fi/results/1819/YLSMNOVSMHF/index.htm sekä mahdollisimman pian arvonnan jälkeen tällä kilpailusivulla.

Ryhmäjaot minuuttiaikatauluilla pyritään vahvistamaan pe 22.3. klo 13.00 mennessä STLL:n tulossivulla ja tämän jälkeen myös tällä kilpailusivulla. 

Kaikissa verryttelyryhmissä (HF, SM lo ja vo) luistelijat esitellään jäällä ennen verryttelyn alkua.

Palkintojenjako jäähallin viheriöpäädyssä tulosten selvittyä kunkin sarjan mitalikolmikolle.

Tulossivuhttp://www.figureskatingresults.fi/results/1819/YLSMNOVSMHF/index.htm
Kilpailun johtaja

Erja Lipiäinen, puh. 0400 872 806

Yhteydenototkilpailut.ptl@gmail.com
KahvioKisakahvio palvelee luistelijoita ja yleisöä.
Golden SkateGolden Skate tarjoaa verkkokaupan yli 50€ tilaukset toimituskuluitta 23.-25.3.2019 koodilla: Porvoo
Seuraa kilpailua Facebook Instagram 

 

 

SM-noviisien Hopeafinaalin mitalikolmikko: 1. Karolina Montin Tappara Taitoluistelu, 2. Salla Sointu Koovee Taitoluistelu ja 3. Unna Putaala Espoon Jäätaiturit
SM-noviisipoikien mitalikolmikko: 1. Matias Lindfors, Espoon Jäätaiturit, 2. Jari Krestyannikov, Tappara Taitoluistelu, 3. Max Sene, Helsingfors Skridskoklubb
SM-noviisityttöjen mitalikolmikko: 1. Janna Jyrkinen, Lappeenrannan Taitoluistelijat, 2. Olivia Lisko, Tappara Taitoluistelu, 3. Nella Pelkonen, Koovee Taitoluistelu