Jäsenhuone|Työhuone|Valmennushuone (JH)

Kilpailu- ja tapahtumakalenteri

Suomen Taitoluisteluliiton kilpailukalenteri ja lohkojaot.

 

Tähtisarjat: Tintit, Minit, B-silmut, Taitajat

ISU-sarjat: A-silmut, Noviisit, Debytantit, SM-noviisit, Juniorit, SM-juniorit, Seniorit ja SM-seniorit

 

Loppukilpailupaikkojen määrät kaudella 2018-2019

Debytantit (Season Best -pisteiden perusteella)24 kultafinaaliin ja 24 hopeafinaaliin
Noviisit (Season Best -pisteiden perusteella)24 kultafinaaliin ja 24 hopeafinaaliin
SM-novisiit (Season Best -pisteiden perusteella)24 SM-kilpailuihin ja 24 hopeafinaaliin (vain VO)
Juniorit (Season Best -pisteiden perusteella)24 loppukilpailuun ja 18 hopeafinaaliin (vain VO)
SM-Juniorit ja SM-seniorit1.valintakilpailusta 10 parasta ja 2.valintakilpailusta seuraavat 10 parasta. Edelliskauden SM-mitalistit pääsevät suoraan seuraavan kauden SM-kilpailuun heidän pysyessä samassa sarjassa.

 

Yllä olevien sarjojen ranking-listat löytyvät täältä

 

Tapahtumakalenteri 2018-2019

Päivämäärä

Tapahtuma

Järjestäjä

Kilpailusarjat

Tulokset

Syyskuu

    
Ke 19.9.2018Kuukausikilpailu n.klo 14:15-19:00PTLTintit, Minit, Silmut, Debytantit, SM-sarjatTulokset
La 22.9.2018TiksiCup Mineille ja B-silmuilleTTKMinit ja B-silmutTulokset
22.-23.9.2018Silver Skate, Noviisit SBKuTaNoviisit + muita ISUTulokset
29.-30.9.2018Crystal Cup, Juniorit SBMLJuniorit + muita ISUTulokset
29.-30.9.2018Järvenpää Trophy, SM-novisiit valintakilpailu SBJTLSM-noviisitTulokset
     

Lokakuu

    
5.-7.10.2018Finlandia Trophy 2018STLL  
La 13.10.2018Tähtisarjojen aluekilpailuHaTaLTintit, Minit, B-silmut, TaitajatTulokset
13.-14.10.2018SM-seniorit ja SM-juniorit 1.vkKooVeeSM-seniorit ja SM-junioritTulokset
Ke 17.10.2018Kuukausikilpailu n.klo 15:10-19:00PTLTintit, Minit, Silmut, Noviisit ja JunioritTulokset
20.-21.10.2018SM-noviisit ja Debytantit 1.vkETKSM-noviisit ja DebytantitTulokset
     

Marraskuu

    
7.-11.11.2018Volvo Open Cup 2018ISUVera Stolt, inka MelenderTulokset
La 10.11.2018Tähtisarjojen aluekilpailuLRLTintit, Minit, B-silmut, TaitajatTulokset
10.-11.11.2018Seniorit, Juniorit ja Noviisit 1.vkJTLJuniorit ja NoviisitTulokset
La 17.11.2018ISU-kutsukilpailu + A-silmujen SBHaTaLA-silmut + muut ISU-sarjatTulokset
17.-18.11.2018SM-seniorit ja SM-juniorit 2.vkEVTSM-seniorit ja SM-junioritTulokset
Ke 21.11.2018Kuukausikilpailu n.klo 14:15-19:00PTLKaikki valmennusryhmien kisaajatTulokset
     

Joulukuu

    
29.11-2.12.2018Christmas Cup 2018ISUVera Stolt, Milania VäänänenTulokset
1.-2.12.2018Santa Claus, Debytantit SBVaralatiimiDebytantit + muut halukkaatTulokset
Ke 12.12.2018PTL TestipäiväPTL  
15.-16.12.2018SM2019 SM-seniorit ja SM-junioritKKJTVera StoltTulokset
La 15.12.2018PTL Joulujuhla ja jouludiscoPTL  
     

Tammikuu

    
5.-6.1.2019SM-noviisit, Debytantit ja Noviisit 2.vkNTLSM-noviisit, Debytantit, NoviisitTulokset
Su 20.1.2019Tähtisarjojen kutsukilpailuKTLTintit, Minit, B-silmut, TaitajatTulokset
26.-27.1.2019Seniorit ja Juniorit 2.vkETKJunioritTulokset
     

Helmikuu

    
2.-3.2.2019Froggie Cup 2019HSKMinit, B-silmut, Novisiit, Debytantit, SM-noviisitTulokset
     
La 9.2.2019Tähtisarjojen aluekilpailuHaTaLTintit, Minit, B-silmut, TaitajatTulokset
Su 10.2.2019ISU-kilpailu + A-silmujen aluekilpailuSaTuA-silmut + muut ISUTulokset
Ke 13.2.2019Kuukausikilpailun.klo 14:15-19:00PTL

 

Tulokset

La 16.2.2019

ISU-kutsukilpailu + A-silmujen aluekilpailu PERUTTU!LRLPERUTTU! 

Vko 8

Tallink Hotels Cup 2019 Interclub ja ISUTallinnaISU: Vera Stolt

Interclub: Minit, B-silmut, A-silmut, Novisiit, Debytantit

Tulokset 
     

Maaliskuu

    
2.-3.3.2019A-silmujen Timanttifinaali + ISU-kutsukilpailuJoKaFinaalipaikan lunastaneet A-silmut + muut ISUTulokset
La 10.3.2019Tähtisarjojen aluekilpailuKTLTintit, Minit, B-silmut, TaitajatTulokset
9.-10.3.2019ISU aluemestaruuskilpailuMLISU-sarjatTulokset
Ke 13.3.2019Kuukausikilpailu n.klo 14:15-19:00PTL Tulokset
16.-17.3.2019Kultafinaali ja Hopeafinaali: Noviisit ja Debytantit SaTuFinaalipaikan lunastaneet luistelijatTulokset
23.-24.3.2019SM2019 ja Hopeafinaali: SM-noviisitPTLFinaalipaikan lunastaneet luistelijatTulokset
28.-31.3.2019Egna Spring Trophy 2019ISUVeraTulokset

30.-31.3.2019

Loppukilpailu ja Hopeafinaali: Seniorit ja JunioritRTLFinaalipaikan lunastaneet luistelijatTulokset
     
 

Huhtikuu

    
 26.-27.4.2019 Kevätnäytökset    
     

Toukokuu