Jäsenhuone|Työhuone|Valmennushuone (JH)

Kilpailukalenteri 2019-2020

Suomen Taitoluisteluliiton kilpailukalenteri 2019-2020 ja lohkojaot 2019-2020

 

Tähtisarjat: Tintit, Minit, B-silmut, Taitajat, Aluesilmut, Aluenoviisit, Aluejuniorit

ISU-sarjat: A-silmut, Debytantit, Noviisit, SM-noviisit, Juniorit, SM-juniorit, Seniorit, SM-seniorit

 

A-silmujen finaalien säännöt

Noviisien finaalien säännöt

 

SM- ja loppukilpailut kaudella 2019-2020

SM-seniorit: 6+6 + 3 SM-mitalistia, SM-kilpailupaikkoja 15

SM-juniorit: 10+10 + 3 Sm-mitalistia, SM-kilpailupaikkoja 23

SM-noviisit: Pisterankingin parhaat, Loppukilpailupaikkoja 24, Hopeafinaalipaikkoja 24

Juniorit: Pisterankingin parhaat, Loppukilpailupaikkoja 24, Hopeafinaalipaikkoja 18

Debytantit: Pisterankingin parhaat, Loppukilpailupaikkoja 24, Hopeafinaalipaikkoja 24

 

Loppukilpailupaikat

 

AjankohtaTapahtumaJärjestäjäOsallistujatValmentajaKilpailusivu
Syyskuu     
 6.-8.9.2019Helsinki TrophyHL SM-sarjat

La AK

Su AS

 Kilpailusivu
Ma 16.9.2019KuukausikilpailuPTLB-silmuista ylöspäin, isommilla SP Tulokset
28.-29.9.2019Kutsukilpailu ISU+tähti; A-silmujen SB1KoTaA-silmut, muut ISU-sarjatAK Kilpailusivu
28.-29.9.2019SM-seniorit ja SM-juniorit 1.valintakilpailuTTKSM-senioritAS Kilpailusivu
      
Lokakuu     
18.-20.10.2019Ice Star MinskMinskVeraASKilpailusivu
19.-20.10.2019SM-noviisit ja debytantit 1.lohkokilpailu + ISU-kutsukilpailuSaTuSM-noviisit ja debytantit + muut ISU-sarjatAKKilpailusivu
27.10.2019Tähtisarjojen aluekilpailuMLTintit, Minit, B-silmut, aluesarjat, TaitajatLAKilpailusivu
      
 Marraskuu     
31.10-3.11.2019Tirnavia CupSlovakiaVeraASKilpailusivu
2.11.2019ISU-kutsukilpailu + A-silmujen SB2HaTaLISU-sarjat + AluejunnutAKKilpailusivu
      
3.11.2019Tähtisarjojen kutsukilpailuKKJT

Tähtisarjat

LAKilpailusivu
9.-10.11.2019SM-seniorit ja SM-juniorit 2.valintakilpailuJoKaInkaASKilpailusivu
10.-17.11.2019Tallinn Trophy 2019Tallinna

Vera - Senior ladies

Interclub sarjat

ASKilpailusivu
16.-17.11.2019 Juniorit ja Seniorit 1.lohkokilpailu + Noviisien SB1HeiTaJuniorit ja NoviisitAKKilpailusivu
      
24.11.2019Tähtisarjojen aluekilpailu  LRLTähtisarjat LAKilpailusivu
 30.11.-1.12.2019SM-noviisit ja debytantit 2.lohkokilpailuKuLsSM-noviisit, DebytantitASKilpailusivu
      
Joulukuu     
 4.12.2019Kk-kisaPTL   
7.12.2019Tähtisarjojen kutsukilpailuHaTaLTähtisarjatLAKilpailusivu
 Ti 10.12.2019Testitilaisuus klo 9:30-13:00PTL   
14.-15.12.2019 SM-seniorit ja SM-juniorit SM2020HSKSM-senioritASKilpailusivu
      
Tammikuu     
11.-12.1.2020Juniorit ja Seniorit 2-lohkokilpailu + Noviisien SB2KKJTJuniorit ja NoviisitAKKilpailusivu
 18.1.2020PTL ISU-kutsukilpailu (Itä+Kaakko)PTLISU-sarjat + aikuiset freeAK+LAKilpailusivu
19.1.2020Tähtisarjojen aluekilpailuKTLTintit, Minit, B-silmut, aluesarjat, TaitajatASKilpailusivu
25.-26.1.2020SM-noviisit ja debytantit 3.valintakilpailu (60 parasta/sarja)KooVee

SM-noviisit: My ja Nella

Debytantit: Salla 

AS

Kilpailusivu
      
 Helmikuu     
 31.3-2.2.2020Tivoli Cup Interclub-kilpailuSloveniaInterclub -sarjatASKilpailusivu
2.2.2020Tähtisarjojen aluekilpailu LRL Tintit, Minit, B-silmut, aluesarjat, TaitajatLAKIlpailusivu
1.-2.2.2020Silver Skate Interclub-kilpailuKuTa AKKilpailusivu
8.-9.2.2020ISU-aluemestikset sekä A-silmujen ja Noviisien SB3JoKaKaikki ISU-sarjatAKKilpailusivu
12.2.2020Kk-kisaPTL LA+AS 
22.-23.2.2020Easter Skate Interclub-kilpailuRTL  Kilpailusivu
      
 Maaliskuu     
4.3.2020Kk-kisaPTL LA Kilpailusivu
6.-7.3.2020Noviisien KF ja HFHelsinki AK Kilpailusivu
8.3.2020A-silmujen KF ja HFUpTL Ylöjärvi AKKilpailusivu
4.-8.3.2020Junioreiden MM-kilpailutTallinnaVera StoltAS 
7.-8.3.2020Tähtisarjojen aluekilpailuHaTaLTähtisarjat Kilpailusivu 
 14.-15.3.2020SM-noviisit SM2020, Debytantit KF LTLSM-noviisit SM-paikka: My Stolt Kilpailusivu
      
      
 Huhtikuu