Jäsenhuone|Työhuone|Valmennushuone (JH)

Tapahtumakalenteri 2019-2020

Suomen Taitoluisteluliiton kilpailukalenteri 2019-2020 ja lohkojaot 2019-2020

 

Tähtisarjat: Tintit, Minit, B-silmut, Taitajat, Aluesilmut, Aluenoviisit, Aluejuniorit

ISU-sarjat: A-silmut, Debytantit, Noviisit, SM-noviisit, Juniorit, SM-juniorit, Seniorit, SM-seniorit

 

A-silmujen finaalien säännöt

Noviisien finaalien säännöt

 

SM- ja loppukilpailut kaudella 2019-2020

SM-seniorit: 6+6 + 3 SM-mitalistia, SM-kilpailupaikkoja 15

SM-juniorit: 10+10 + 3 Sm-mitalistia, SM-kilpailupaikkoja 23

SM-noviisit: Pisterankingin parhaat, Loppukilpailupaikkoja 24, Hopeafinaalipaikkoja 24

Juniorit: Pisterankingin parhaat, Loppukilpailupaikkoja 24, Hopeafinaalipaikkoja 18

Debytantit: Pisterankingin parhaat, Loppukilpailupaikkoja 24, Hopeafinaalipaikkoja 24

 

AjankohtaTapahtumaJärjestäjäOsallistujatValmentajaKilpailusivu
Syyskuu     
 6.-8.9.2019Helsinki TrophyHL SM-sarjat

La AK

Su AS

 Kilpailusivu
Ma 16.9.2019KuukausikilpailuPTLB-silmuista ylöspäin, isommilla SP Tulokset
28.-29.9.2019Kutsukilpailu ISU+tähti; A-silmujen SB1KoTaA-silmut, muut ISU-sarjatAK Kilpailusivu
28.-29.9.2019SM-seniorit ja SM-juniorit 1.valintakilpailuTTKSM-senioritAS Kilpailusivu
      
      
      
Lokakuu     
10/2019Kuukausikilpailu, ajankohta tarkentuu myöhemminPTL   
19.-20.10.2019SM-noviisit ja debytantit 1.lohkokilpailu + ISU-kutsukilpailuSaTuSM-noviisit ja debytantit + muut ISU-sarjatAK Kilpailusivu
27.10.2019Tähtisarjojen aluekilpailuMLTintit, Minit, B-silmut, aluesarjat, TaitajatLA Kilpailusivu
      
      
 Marraskuu     
 2.11.2019ISU-kutsukilpailu + A-silmujen SB2 HaTaLISU-sarjat Kilpailusivu
9.-10.11.2019SM-seniorit ja SM-juniorit 2.valintakilpailuJoKaSM-seniorit  Kilpailusivu
16.-17.11.2019Juniorit ja Seniorit 1.lohkokilpailu + Noviisien SB1HeiTaJuniorit ja Noviisit  Kilpailusivu
23.-24.11.2019Santa Claus Interclub-kilpailuVaralatiimi   Kilpailusivu
24.11.2019Tähtisarjojen aluekilpailuLRLTintit, Minit, B-silmut, aluesarjat, Taitajat  Kilpailusivu
      
30.11.-1.12.2019SM-noviisit ja debytantit 2.lohkokilpailuKuLsSM-noviisit, Debytantit  Kilpailusivu
      
      
Joulukuu      
7.12.2019Tähtisarjojen kutsukilpailuHaTaLTintit, Minit, B-silmut, aluesarjat, Taitajat  Kilpailusivu
 8.12.2019PTL:n joulujuhla klo 18-20PTLKaikki seuran luistelijat  
14.-15.12.2019SM-seniorit ja SM-juniorit SM2020HSK   Kilpailusivu
      
      
      
Tammikuu     
11.-12.1.2020Juniorit ja Seniorit 2-lohkokilpailu + Noviisien SB2KKJTJuniorit ja Noviisit  Kilpailusivu
1/2020Kuukausikilpailu, ajankohta tarkentuu myöhemminPTL   
18.-19.1.2020Tähtisarjojen aluekilpailuKTLTintit, Minit, B-silmut, aluesarjat, Taitajat  Kilpailusivu
25.-16.1.2020SM-noviisit ja debytantit 3.valintakilpailu (60 parasta/sarja)KooVeeSM-noviisit, Debytantit  Kilpailusivu
      
      
      
Helmikuu     
1.-2.2.2020Silver Skate Interclub-kilpailuKuTa   Kilpailusivu
8.-9.2.2020ISU-aluemestikset sekä A-silmujen ja Noviisien SB3JoKaKaikki ISU-sarjat  Kilpailusivu
22.-23.2.2020Easter Skate Interclub-kilpailuRTL   Kilpailusivu
2/2020Kuukausikilpailu, ajankohta tarkentuu myöhemminPTL   
      
 Maaliskuu     
6.-7.3.2020Noviisien KF ja HF (HKI alue, paikka selviää myöhemmin)    Kilpailusivu
7.-8.3.2020Tähtisarjojen aluekilpailuHaTaLTintit, Minit, B-silmut, aluesarjat, Taitajat  Kilpailusivu
14.-15.3.2020SM-noviisit SM2020, Debytantit KFLTL   Kilpailusivu
21.-22.3.2020Seniorit ja juniorit LK, Debytantit ja SM-noviisit HFNTL   Kilpailusivu
3/2020Kuukausikilpailu, ajankohta tarkentuu myöhemmin    
      
      
      
 Huhtikuu     
 17.-18.4.2020Kevätnäytökset PTL